01 nov 2013

Maďarská společnost specializující se na recyklaci potřetí získává světové ocenění

Novinky

Éltex, maďarská společnost, která se specializuje na vysoce kvalitní recyklaci, získala mezinárodní uznání za svou práci na ochraně životního prostředí. Společnost předčila 82.000 dalších společností po celém světě a získala ocenění “Obchodní partner roku” od společnosti Procter & Gamble (P&G) na její výroční akci pro dodavatele v Cincinnati (Ohio), která se konala minulý týden.

Je to již potřetí v řadě co Éltex získal toto ocenění, jako jedna z pouhých 15 společností z více než 82.000 firem po celém světě. Maďarská společnost pomohla P&G vytvořit první závod, který neposílá žádný odpad na skládky, a pracovala s tímto výrobcem spotřebního zboží na mnoha dalších místech, aby se ujistila, že je veškerý odpad recyklován nebo znovu využit a že není nic ukládáno na skládky.

Společnost Procter and Gamble založila ocenění “Obchodního partnera” před šesti lety, aby uznala a oslavila ty partnery, kteří prokázali vynikající spolupráci s nejlepšími výsledky v P&G Supplier Performance Management System. Éltex poskytuje recyklační služby v celé řadě činností P&G s cílem minimalizovat dopad na životní prostředí a snižovat její náklady tím, že vykoupí její odpad a prodá jej na další využití.

Zoltan Vass, ředitel Éltexu, převzal cenu jménem společnosti na výroční akci v Cincinnati.  “Procter & Gamble je jedna z největších společností na světě, takže jsem nadšen, že práce našeho týmu byla uznána tímto způsobem a že maďarská společnost byla schopna dosáhnout takovéhoto uznání”, řekl Vass. “Trvale udržitelný rozvoj je klíčovým měřítkem našeho podnikání. Naším cílem je pomáhat výrobcům, aby nebyl žádný odpad vyvážen na skládku a vše bylo znovu využito. Je fantastické, že globální společnost jako je P&G sdílí stejný postoj k trvale udržitelnému rozvoji, a že aktivně nabádá všechny své partnery, aby činili taktéž”.